Co pracownicy myślą o imprezach firmowych?

Firmy coraz częściej stawiają na takie rozwiązanie jak imprezy firmowe. Dobrze zorganizowana impreza tego rodzaju może przynieść obopólne korzyści – zarówno dla pracowników firmy jak i przełożonych. Jakie są zatem zalety takiego przedsięwzięcia i co o imprezach firmowych myślą główni zainteresowani czyli pracownicy?

 

Badania Agencja Show Service Events Marketing

Agencja Show Service Events Marketing pokusiła się o przeprowadzenie ankiety, która miała za zadanie odpowiedzieć na pytania często nurtujące pracodawców, mianowicie pytania o to, co pracownicy sądzą o firmowych imprezach, jak one powinny wyglądać (jaką mają mieć formę, kto ma na nich być), jak często powinny być organizowane, co wnoszą zdaniem pracowników do codziennych relacji w firmie. Pracodawcy, organizując kolejną firmową imprezę, będą mogli dzięki wynikom lepiej przygotować się do tego wydarzenia, bo jak wiadomo, zadowolony pracownik to pracownik wydajny, oddany firmie i broniący jej interesów.

 

Czym jest dla pracowników impreza firmowa?

Zgodnie z odpowiedziami większości pracowników, imprezy organizowane są średnio dwa razy w roku. Sporej części ankietowanych taka ilość w pełni odpowiada. Niewielka część pytanych odpowiedziała, że cieszyłaby się z większej lub mniejszej ilości imprez, choć znaleźli się i tacy, którzy uważają, że firmy w ogóle nie powinny organizować imprez (dot. to głównie pracowników firm zatrudniających niewiele osób).

Ankietowani, pytani o ich zdanie na temat celu urządzania imprez firmowych, w miażdżącej większości odpowiedzieli, że ich zdaniem organizowane są po to, aby zacieśnić relacje między pracownikami. Dzięki możliwości nawiązania luźnego kontaktu ze współpracownikami, później pracuje się lepiej. Część osób udaje się na imprezy firmowe główne po to, aby odpocząć. Niewielu pracowników uważa, że firmy organizują imprezy po to, aby nagrodzić pracowników za ich pracę.

 

Jak ma wyglądać impreza?

Tutaj zdania są dość mocno podzielone. Część ankietowanych uważa, że imprezy powinny odbywać się w zamkniętym kręgu pracowników i ewentualnie przełożonych, część sądzi natomiast, że na imprezę taką powinni móc przyjść z rodziną lub przynajmniej z osobą towarzyszącą. Alternatywą jest organizacja kilku imprez rocznie – każda innego rodzaju, by każdy był zadowolony. Jedni pracownicy chcieliby uczestniczyć głównie w imprezach o charakterze biesiadnym, inni cenią sobie aktywny wypoczynek, dlatego woleliby w ramach imprezy integracyjnej popływać kajakiem lub pochodzić po górach.

 

 

REKOMENDUJEMY