Wybór sali na potrzeby szkoleń, konferencji i spotkań biznesowych

Właściwy wybór sali, która ma posłużyć za miejsce szkolenia, konferencji czy też spotkania biznesowego jest bardzo ważny, bowiem to, gdzie spotkanie tego rodzaju odbędzie się znacznie (pozytywnie bądź negatywnie) wpływa na uczestników owego spotkania.

 

Błędy organizacyjne – jak ich uniknąć?

Zły wybór miejsca, w którym ma zostać urządzona konferencja z całą pewnością można nazwać dużym błędem organizacyjnym. Może on dotyczyć zarówno samej sali, jeśli przykładowo jest nieodpowiednio wyposażona, jak i całego obiektu/otoczenia. Urządzając spotkanie służbowe i wybierając dla niego salę, koniecznie należy zwrócić uwagę na całe mnóstwo rzeczy, między innymi na to, jakiego rodzaju jest to spotkanie, kto na nim będzie, jaka będzie ilość uczestników (tutaj chodzi o wielkość sali), jakie wyposażenie sali jest niezbędne.

Jeżeli spotkanie będzie trwać krótko, należy zadbać o takie sprawy jak gorące i zimne napoje dla uczestników, ewentualnie jakiś drobny poczęstunek. Jeśli z kolei ma ono trwać przynajmniej kilka godzin, trzeba ustalić rozsądne przerwy i zapewnić uczestnikom spotkania obiad. Gdy szkolenie czy konferencja mają trwać dłużej, 2-3 dni, należy zapewnić noclegi oraz atrakcje w czasie wolnym.

 

Gdzie urządzić konferencję?

Rzeczą niezwykle wygodną jest urządzanie spotkań biznesowych w miejscu zamieszkania uczestników lub niedaleko niego. Wówczas organizacja konferencji będzie tańsza, bo nie trzeba płacić między innymi za nocleg dla gości czy dodatkowe atrakcje po pracy, bowiem uczestnicy po zakończeniu spotkania jadą do domu, ewentualnie wracają na dzień następny, jeśli planowane jest kilkudniowe wydarzenie.

Jeżeli jednak w miejscu zamieszkania uczestników konferencji nie ma odpowiedniej sali konferencyjnej, należy wybrać obiekt cieszący się dobrą opinią, posiadający bogatą ofertę biznesową. Obecnie bardzo modne jest łączenie pracy i wypoczynku, dlatego też dobrze, jeśli uczestnicy spotkania po jego zakończeniu mogą miło i pożytecznie spędzić czas przykładowo w pięknych okolicznościach przyrody na wycieczce integracyjnej, zwiedzając zabytki i inne atrakcje charakterystyczne dla danego miejsca.

 

Sala....

Sala konferencyjna musi być dobrze wyposażona. Powinna posiadać nowoczesny sprzęt multimedialny, audiowizualny i inne, dobre nagłośnienie, oświetlenie, dostęp do Internetu i oczywiście wygodne fotele. W czasie przerwy goście powinni mieć możliwość odpocząć, zjeść i napić się. Dobrze, jeśli sala pozwala na dowolne modyfikowanie ułożenia stołów oraz krzeseł.

 

 

REKOMENDUJEMY