Szkolenie firmowe w przyjemnym otoczeniu

Obecnie taki rynek jak rynek szkoleń w Polsce nie może narzekać na brak odbiorców – wręcz przeciwnie. Zdecydowana większość firm korzysta z różnych możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników, bowiem przekłada się to na jakość usług oferowanych przez firmę i ogólny jej rozwój. Bardzo popularne są w tej chwili wszystkiego rodzaju kilkudniowe szkolenia oraz warsztaty. Gdzie coś takiego zorganizować?

 

Wybór szkolenia

Bardzo wiele firm oraz ośrodków szkoleniowych oferuje rozmaite szkolenia i warsztaty, ale oferty z danego zakresu są zazwyczaj bardzo podobne, dlatego też szkoleniowcy muszą przyciągać do siebie klientów nie samą ofertą szkoleniową, świetnym programem zajęć, nie tylko doskonałą kadrą, a jeszcze czymś...

Tym „czymś” są oczywiście rozmaite atrakcje dla firm przybywających na szkolenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy firma wybiera szkolenie kilkudniowe poza miejscem zamieszkania swoich pracowników. Wówczas muszą oni mieć po pierwsze zapewniony wygodny nocleg, a po drugie ciekawie zorganizowany czas wolny.

 

Miejsce ma znaczenie...

Rzeczywiście nie bez znaczenia jest miejsce, w którym szkolenie będzie się odbywać. Nie chodzi jednak o samą salę szkoleniową/konferencyjną, ale o otoczenie obiektu. Położenie obiektu będzie bowiem odgrywać zasadniczą rolę w przypadku organizacji czasu wolnego po zajęciach. Zwłaszcza w przypadku, gdy szkolenie odbywa się w okresie wiosennym czy letnim, warto skorzystać z ofert warsztatów na powietrzu (trzeba sprawdzić czy dany ośrodek szkoleniowy oferuje coś takiego), bo wpłynie to bardzo pozytywnie na pracowników, na ich nastrój i nastawienie do pracy.

Przeglądając oferty ośrodków szkoleniowych, koniecznie trzeba zwracać szczególną uwagę na oferty miejsc położonych z dala od miasta i hałasu, przykładowo w otoczeniu gór, lasu, nad malowniczym jeziorem. Takie miejsca dają ogromne możliwości spędzania aktywnie czasu wolnego na różnego rodzaju wycieczkach zorganizowanych dla pracowników (wycieczki piesze, rowerowe, zajęcia z Nordic Walking, spływy kajakowe etc.).

 

Sala szkoleniowa

Jeśli z pewnych względów nie wszystkie zajęcia w ramach szkolenia mogą odbywać się na świeżym powietrzu, firma musi wybrać taki ośrodek, który dysponuje nowoczesną, profesjonalnie wyposażoną salą szkoleniową. Musi posiadać odpowiednią wielkość względem uczestników szkolenia, wygodne krzesła, powinna być klimatyzowana. W sali takiej musi znajdować się dobre nagłośnienie i oświetlenie, sprzęt multimedialny.

 

 

REKOMENDUJEMY