Wyjazd na konferencję – nie tylko pożyteczny, bo także przyjemny!

Organizowanie konferencji, szkoleń oraz warsztatów dla pracowników jest wyjątkowo ważne, bowiem dzięki temu mogą oni podnosić swoje kwalifikacje, zdobywać nowe doświadczenie i bardzo cenną wiedzę, którą następnie wykorzystają podczas pracy dla zwiększenia jej efektów. Firma, która planuje organizację tego rodzaju wydarzenia, koniecznie powinna pomyśleć o tym, aby na koniec konferencji zapewnić pracownikom ciekawe atrakcje.

 

Jak łączyć przyjemne z pożytecznym?

Konferencja czy szkolenie są bardzo dobrym sposobem na to, aby przeszkolić cały zespół i podnieść jego kwalifikacje. Każdy pracownik zdaje sobie sprawę z tego, że musi się doszkalać chcąc pozostać na swoim stanowisku pracy, nie każdy jednak lubi wyjazdy na szkolenia, naukę i ewentualne egzaminy potwierdzające zdobycie nowych informacji. Nieco inaczej jednak sprawa wygląda, gdy pracownik wie, że na koniec czeka go miła niespodzianka, pewnego rodzaju nagroda, za pobyt na konferencji, za włożony trud i zaaranżowanie dla firmy. Taką nagrodą może zaś być przykładowo impreza integracyjna dla wszystkich pracowników firmy.

 

Ciekawe pomysły na spędzenie czasu

Jeżeli jest to konferencja wyjazdowa i wyjazd trwa przykładowo 2-3 dni, firma powinna zapewnić swoim pracownikom wygodne warunki noclegowe, pożywienie oraz ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu poza salą konferencyjną. Wszystko to jest bardzo ważne, bowiem pracownicy muszą czuć się dobrze i bezpiecznie.

Firma na zakończenie wyjazdu może urządzić wspomnianą już imprezę integracyjną przykładowo w formie bankietu. Bardzo popularne jest obecnie spędzanie czasu wolnego w sposób bardzo aktywny. Można wynająć profesjonalnego przewodnika, który poprowadzi wszystkich w ciekawe miejsca, można zorganizować wycieczkę rowerową, wspinaczkę górską, zabawę w parku linowym, paintball, quady czy spływ kajakowy. Równie wiele ciekawych rzeczy można robić zimą. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście kulig. Może on być połączony z robieniem ogniska i wieloma innymi atrakcjami. Wszystko to sprawi, że pracownicy nieco odstresują się i na chwilę zapomną o swoich obowiązkach służbowych. Do domu, a następnie do pracy wrócą z „naładowanymi akumulatorami” i w fantastycznym nastroju.

 

 

REKOMENDUJEMY