O imprezach integracyjnych słów kilka

Imprezy integracyjne są jednym z najlepszych sposobów na to, aby zbudować dobre, bliższe relacje pomiędzy pracownikami firmy. Dzięki imprezom takim pracownicy mogą się poznać, być może nawet zaprzyjaźnić, zobaczyć jak współpracownicy zachowują się na bardziej prywatnym, nieformalnym gruncie. Firmy coraz to chętniej stawianą na profesjonalną organizację imprez integracyjnych.

 

Imprezy integracyjne – jedne z najczęściej organizowanych

Zapewne nie zdziwią nikogo statystyki, które wyraźnie pokazują, że imprezy integracyjne oraz tak zwane imprezy motywacyjne są jednymi z najczęściej organizowanych imprez firmowych. Częściej organizowane są tylko i wyłącznie szkolenia dla firm. Omawiane imprezy organizowane są co najmniej dwa razy w roku i większość pracowników jest bardzo zadowolona ze zbliżającego się spotkania tego rodzaju.

 

Po co impreza integracyjna?

Jak już sama nazwa wskazuje, impreza taka ma za zadanie integrować pracowników danej firmy. Kiedy bowiem współpracownicy nie są już dla siebie zupełnie obcymi ludźmi, atmosfera w pracy jest inna, znacznie przyjemniejsza. Firma, organizując imprezę integracyjną, chce pokazać pracownikom, że są oni dla niej ważni, że liczy się z ich potrzebami.

 

Jak wygląda impreza integracyjna?

Imprezy integracyjne mogą przybierać najróżniejsze formy, od imprez niskobudżetowych po profesjonalnie zorganizowane imprezy wyjazdowe (np. dwudniowe). Wiele zależy od pracowników. Zwłaszcza w przypadku większych imprez firma pyta pracowników o zdanie i daje im możliwość wyboru. Impreza może być zorganizowana w siedzibie firmy, w restauracji czy karczmie.

Coraz to bardziej popularne są wyjazdy na przykład na spływ kajakowy, paintball, wycieczki z ogniskami etc. Zdecydowana większość imprez to imprezy o charakterze kameralnym. Jeżeli impreza integracyjna jest imprezą wyjazdową, jej czas nie przekracza zazwyczaj 2-3 dni. Wyjazdy organizowane są zazwyczaj do polskich ciekawych miejscowości, rzadziej zagranicę.

Imprezy integracyjne organizowane są zwyczajowo w gronie pracowników, choć bywa, że firma organizuje dla pracowników „rodzinne pikniki” i tym podobne inicjatywy. W takiej sytuacji są to najczęściej imprezy plenerowe (ze względu na dużą liczbę uczestników) odbywające się w okresie letnim.

 

 

 

REKOMENDUJEMY